Çanakkale Konulu Ödüllü Şiir ve Öykü Yarışması

  Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı, Çanakkale Savaşları’nın 101. yılı etkinlikleri çerçevesinde Türkiye geneli tüm resmi/özel lise ve dengi okul öğrencilerine yönelik “Çanakkale Savaşları” konulu ödüllü, şiir ve öykü alanlarında olmak üzere iki alanda yarışma düzenliyor.

Başkanlığımız , Çanakkale Savaşları’nın 101. yılı etkinlikleri çerçevesinde tüm resmi/özel lise ve dengi okullarda öğrenim gören öğrencilerimizin, Çanakkale Savaşları’nın kültürel, sosyal, siyasi ve uluslararası etkileri yönlerinden önemini kavrayabilmeleri ve konu hakkındaki bilgilerini artırılabilmeleri, Çanakkale Savaşları’nda verilen mücadeleyi anlayarak, Çanakkale Ruhunu kavrayabilmeleri amacıyla, “Çanakkale Savaşları” konulu ödüllü şiir ve öykü alanlarında olmak üzere iki alanda yarışma düzenlemektedir.

Eserlerin, son başvuru tarihi olan 19.02.2016 Cuma günü mesai bitimine kadar Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı posta yoluyla gönderilmesi gerekmektedir. Daha ayrıntılı bilgi ve katılım koşulları içinwww.catab.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Bilgi için:

Web  : www.catab.gov.tr

Mail  : mahmut.cengiz@kultur.gov.tr

Tel    : 0286 814 11 28

Gsm : 0545 294 01 38

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı

Çamburnu Mevkii Eceabat – Çanakkale

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir